BCWB Spring Basketball League
           Week 6 / 7  Games
      May 14th to May 18th
AS of May 12th  
Changes in BLUE MONDAY, MAY 14TH
  Day Date Location Time Home    Guest Division
  Monday May 14th Thomas Johnson Middle School 6:15 PM Coach Tourtillott (7th/8th Boys) vs Coach Kenny 7th/8th Grade Division
  Monday May 14th Thomas Johnson Middle School 7:00 PM AreA 270 StarS Grey vs Coach Embrey 5th/6th Grade Division
  Monday May 14th Thomas Johnson Middle School 7:45 PM Coach Tourtillott (7th/8th Boys) vs Coach Bastian (Brunswick)  7th/8th Grade Division
  Monday May 14th Thomas Johnson Middle School 8:30 PM Coach Maurice (Wildcats) vs AreA 270 StarS Grey 5th/6th Grade Division
                 
  Day Date Location Time Home    Guest Division
  Monday May 14th Walkersville Rec Center 6:45 PM AreA 270 StarS White (3rd/4th) Bright vs Coach Kevin Waters 3rd/4th 3th/4th Grade Division
  Monday May 14th Walkersville Rec Center 7:30 PM Coach Hoffman (Brunswick) - Girls vs Coach Hanley - St. Johns 5th/6th Grade Girls Division
  Monday May 14th Walkersville Rec Center 8:15 PM AreA 270 StarS White (3rd/4th) Bright vs Coach Brown (3rd/4th) 3th/4th Grade Division
           
  Day Date Location Time Home    Guest Division
  Monday May 14th Whittier Rec Center 6:15 PM Coach Pfeifer vs Coach Bayless 7th/8th Grade Division
  Monday May 14th Whittier Rec Center 7:00 PM Coach Walden Gajo vs Coach Schmiel 9th/10th Grade Division
  Monday May 14th Whittier Rec Center 7:45 PM Coach Divay 9th/10th Boys vs Coach Brown - Brunswick (9th/10th) 9th/10th Grade Division
  Monday May 14th Whittier Rec Center 8:30 PM Coach Demetrie vs Coach Schmiel 9th/10th Grade Division
 
TUESDAY, MAY 15TH
  Day Date Location Time Home    Guest Division
  Tuesday May 15th Lincoln Rec Center 6:15 PM Coach Dorsey vs Coach Kenny 5th/6th Grade Division
  Tuesday May 15th Lincoln Rec Center 7:00 PM Coach Kenny vs Coach Kevin Kinsella-Smith  7th/8th Grade Division
  Tuesday May 15th Lincoln Rec Center 7:45 PM Coach Walden Gajo vs Coach Divay 9th/10th Boys 9th/10th Grade Division
  Tuesday May 15th Lincoln Rec Center 8:30 PM BCWB - Coach K vs Coach Kevin Kinsella-Smith  7th/8th Grade Division
           
  Day Date Location Time Home    Guest Division
  Tuesday May 15th Thomas Johnson Middle School 6:15 PM Coach Embrey vs Coach Maurice (Wildcats) 5th/6th Grade Division
  Tuesday May 15th Thomas Johnson Middle School 7:00 PM LRC - (7th/8th) - Gallagher  vs Coach Pfeifer 7th/8th Grade Division
  Tuesday May 15th Thomas Johnson Middle School 7:45 PM LRC Girls - Gallagher  (High School Girls)  vs CBSA - Coach Shenna High School Girls
  Tuesday May 15th Thomas Johnson Middle School 8:30 PM LRC - (7th/8th) - Gallagher  vs LRC -  (7th/8th) - Bernstein  7th/8th Grade Division
 
WEDNESDAY, MAY 16TH
  Day Date Location Time Home    Guest Division
  Wednesday May 16th Thomas Johnson Middle School 6:15 PM Coach Kendra vs Coach Ziegler (Brunswick) - Girls 7th/8th Middle School Grade Division - Girls
  Wednesday May 16th Thomas Johnson Middle School 7:00 PM LRC -  (7th/8th) - Bernstein  vs BCWB - Coach K 7th/8th Grade Division
  Wednesday May 16th Thomas Johnson Middle School 7:45 PM Carroll County Cougers (Girls) vs Coach Ziegler (Brunswick) - Girls 7th/8th Middle School Grade Division - Girls
  Wednesday May 16th Thomas Johnson Middle School 8:30 PM Coach Divay (11th/12th Boys) vs LRC -  (11th/12th) - Kolb  11th/12th Grade Division
         
        THURSDAY, MAY 17TH      
  Day Date Location Time Home    Guest Division
  Thursday  May 17th Whittier Rec Center 6:15 PM Coach Berry vs Lisa McDonald (11th/12th) 11th/12th Grade Division
  Thursday  May 17th Whittier Rec Center 7:00 PM LRC - (11th/12th) - Main  vs LRC -  (11th/12th) - Kolb 11th/12th Grade Division
  Thursday  May 17th Whittier Rec Center 7:45 PM Coach Divay (11th/12th Boys) vs Lisa McDonald (11th/12th) 11th/12th Grade Division
  Thursday  May 17th Whittier Rec Center 8:30 PM LRC - (11th/12th) - Main  vs Coach Keyser 11th/12th Grade Division
                 
  Day Date Location Time Home    Guest Division
  Thursday  May 17th Lincoln Rec Center 6:15 PM Coach Embrey vs LRC - (5th/6th)  -  Hagy  5th/6th Grade Division
  Thursday  May 17th Lincoln Rec Center 7:00 PM Carroll County Cougers (Girls) vs LRC (7th/8th) Girls - Click   7th/8th Middle School Grade Division - Girls
  Thursday  May 17th Lincoln Rec Center 7:45 PM Coach Kendra vs LRC (7th/8th) Girls - Click   7th/8th Middle School Grade Division - Girls
  Thursday  May 17th Lincoln Rec Center 8:30 PM Coach Demetrie vs Coach Brown - Brunswick (9th/10th) 9th/10th Grade Division
         
  Day Date Location Time Home    Guest Division
  Thursday  May 17th Tuscorora Rec Center 6:15 PM Coach Lewis - Ft. Detrick (Girls) vs Coach Cohen (MSD) - (Girls) 5th/6th Grade Girls Division
  Thursday  May 17th Tuscorora Rec Center 7:00 PM Coach Dorsey vs Coach Boren - Flaming Hands R.A.P 5th/6th Grade Division
  Thursday  May 17th Tuscorora Rec Center 7:45 PM Coach Lewis - Ft. Detrick (Girls) vs Coach Hanley - St. Johns 5th/6th Grade Girls Division
  Thursday  May 17th Tuscorora Rec Center 8:30 PM Coach Bastian (Brunswick)  vs Coach Bayless 7th/8th Grade Division
 
FRIDAY, MAY 18TH
        Please Note Time Changes      
  Day Date Location Time Home    Guest Division
  Friday  May 18th Thomas Johnson Middle School 6:15 PM LRC - Main 3rd/4th  vs Coach Brown (3rd/4th) 3th/4th Grade Division
  Friday  May 18th Thomas Johnson Middle School 7:00 PM Coach Kevin Waters 3rd/4th vs AreA 270 StarS Black (3rd/4th)  3th/4th Grade Division
  Friday  May 18th Thomas Johnson Middle School 7:45 PM LRC Girls - Gallagher  (High School Girls)  vs Coach Divay - HS Girls CHAMPIONSHIP GAME
  Friday  May 18th Thomas Johnson Middle School 8:30 PM LRC - Main 3rd/4th  vs AreA 270 StarS Black (3rd/4th)  3th/4th Grade Division
                 
  Day Date Location Time Home    Guest Division
  Friday May 18th Lincoln Rec Center 6:15 PM AreA 270 Stars Red (5th/6th)  vs Coach Boren - Flaming Hands R.A.P 5th/6th Grade Division
  Friday May 18th Lincoln Rec Center 7:00 PM LRC (5th/6th) Girls - Phaup  vs Coach Cohen (MSD) - (Girls) 5th/6th Grade Girls Division
  Friday May 18th Lincoln Rec Center 7:45 PM AreA 270 Stars Red (5th/6th) vs LRC - (5th/6th)  -  Hagy  5th/6th Grade Division
  Friday May 18th Lincoln Rec Center 8:30 PM LRC (5th/6th) Girls - Phaup  vs Coach Hoffman (Brunswick) - Girls 5th/6th Grade Girls Division